Stichting Zino ZibibboNaam: Zibibbo
Ras: heidewachtel
Geslacht: teef
Geboortedatum: 2 november 2022
Stamboom: nee
Kan bij honden: ja
Kan bij katten: nee
Kan bij kinderen: ja
Zindelijk: ja
Kan loslopen: ja, maar
Kan in de auto: ja

Mag ik jullie voorstellen aan Zibibbo, Zib voor vrienden. Zib, (spreek uit Zieb) is een enthousiaste, vrolijke, lieve allemansvriend en met haar 15 kg op zoek naar een nieuw mandje. Zib is een heerlijke lieve goedzak die met haar 3 jaar lekker door het leven en de omgeving stuitert. De baasjes zoeken met pijn in hun hart een ander mooi mandje voor Zib, zodat zij verantwoord kan genieten van aandacht, spelen, training en wandelen. Want die lieve Zib met haar zachte karakter is soms ook een eigenwijsje. Vaak luistert ze en heb je alle aandacht, een ander keer luistert ze en doet ze er niets mee.

In huis is Zib rustig aanwezig. Ze heeft een lief en zacht karakter, gaat kijken wat het baasje doet, lekker voor de bank hangen, met wat speeltjes slepen en altijd in voor wat gekroel. Een bench heeft zij niet meer nodig. Zij slaapt in de kamer, op haar kussen of op de bank. Zib is niet waaks, hoort ze wat dan laat ze dat even weten. Zij houdt van gezelschap, een paar uurtjes alleen zijn is geen enkel probleem. De postbode wordt enthousiast begroet en visite is ook leuk. Zib is ook slim, ze weet waar de kippen wonen, deze wetenschap in combinatie met een afgesloten tuin geeft haar genoeg uitdaging om een doorgang te vinden. Daar heeft ze met haar slanke, lenige en zeker snelle lijfje geen moeite mee.

Stichting Zino ZibibboZib de heidewachtel, (kleine münsterländer mag ook), had een mooi leventje kunnen hebben. Struinen in de bosjes, spelen op het gras en wat rommelen in de tuin, het is er allemaal voor haar. Maar Zib, de heidewachtel, is ook een jachthond. Zij heeft een zeer goed ontwikkeld jachtinstinct waardoor zij regelmatig haar eigen plan trekt. Zib is nergens bang voor en ziet geen gevaar. Zij is slim, verdwijnt in de wijde omgeving, je ziet haar rennen en mooie sprongen maken en dan staat ze even later weer naast je. Ze komt dus wel terug, maar pas als het haar uitkomt. Dat ze op deze manier soms een gevaar is voor zichzelf en haar omgeving mag duidelijk zijn. Zib maakt dagelijks 2x een wandeling door bos of uiterwaarden aan de lange lijn, daar geniet ze van. Soms staat die lijn even strak, want dan pikt dat neusje weer iets op. De omgeving scannen, wat met de neus door de bosjes en checken waar die vogels en konijnen naar toe gaan. Zib loopt dagelijks een paar keer een kwartiertje los op bekend terrein. Ook naast de fiets vindt ze het fijn, lekker mee rennen met de baasjes.

Wij zoeken voor blije en energieke Zib een ervaren baas die de heidewachtel kent. Die voldoende kennis van het ras heeft om met Zib haar jachtinstinct om te gaan. Een baas met een tuin, maar ook een lieve, zachte, consequente en geduldige baas die veel tijd heeft om met haar aan de slag te gaan. Een baasje die haar laat rennen, met haar speelt, wandelt, knuffelt, traint en die haar ook nog eens de kans geeft om lekker hond te zijn.

Bent u die baas? Heeft u die mooie nieuwe mand staan voor Zibibbo, of weet u iemand die er een heeft staan, neem dan contact op en stuur een mail naar info@stichtingzino.nl o.v.v. Zibibbo.

Contactpersoon: Herman