Stichting Zino WietskeNaam: Wietske
Ras: wetterhoun
Geslacht: teef
Geboortedatum: 21 april 2020
Stamboom: ja
Kan bij honden: ja
Kan bij katten: nee
Kan bij kinderen: ja
Zindelijk: ja
Kan loslopen: ja, maar kan beter
Kan in de auto: ja

Hallo, ik ben Wietske, een 6 jarige, energieke, leergierige wetterhoun van stand want ik heb een hele mooie stamboom! Ik hou van ruimte om me heen, lekker wat afstruinen, elk hoekje even besnuffelen en overal lekker kunnen liggen, schaduw of zon, ik zoek mijn plekjes lekker uit. Een kat moet niet in mijn buurt komen want daar hou ik niet van, ik jaag ze direct weg uit mijn tuin. Bij het wandelen jaag ik ze blaffend hup, de boom in! Mijn baasjes vinden mij dan sterk, want ik trek dan aan de lijn. Omdat er in de buurt van mijn huis veel katten wonen houdt de baas mij aan de lijn, anders ga ik achter elke kat aan die ik ruik. Ik heb niet goed geleerd om netjes aan een lijn te lopen naast de baas, het is fijn als ik daarbij hulp krijg. Soms gaan we met de auto naar een omheind veld. Daar zijn geen andere honden en mag ik heel veel spelen en rennen, ik voel me dan heel vrij!

Stichting Zino WietskeAndere honden vind ik vaak leuk, maar ik wil dan zo graag spelen dat ik wild en onbesuisd ben. Niet alle honden kunnen dat waarderen. Daarom is mijn baasje erg voorzichtig bij andere honden, maar ik wil zo graag… Als ik mee mag naar de camping dan ben ik ook heel blij want daar is lekker de ruimte. Ik lig dan de hele dag te kijken wie er allemaal langskomt. Soms krijg ik dan een aai en dat vind ik geweldig. Zo maak ik nieuwe vrienden.
Voorheen woonde ik een aantal jaren bij andere mensen, die hebben wel een puppycursus met mij gedaan. Zij hadden een erf waar ik heerlijk zelf kon rondstruinen. Na hun overlijden ben ik bij mijn huidige lieve baasjes gekomen, helaas met veel te veel katten in de buurt. Daardoor is wandelen met mij een behoorlijke uitdaging. Ik mag nog wat inhalen, bijvoorbeeld speuren, of een jachttraining, dat vind ik erg leuk om te doen. Ik zie andere honden spelen met een bal, ik weet niet wat ik ermee moet doen, wil iemand mij dat nog aanleren?

In huis vinden ze me superlief. Ik ben helemaal content als de kleinkinderen er zijn, we zijn dan 4 handen of poten op 1 buik. Ik vind het wel rustig als ik even alleen ben, een paar uur is lekker om bij te slapen op mijn eigen plekje. Als er iemand aanbelt laat ik dat even weten, daarna zoeken ze het maar uit.

De baasjes zoeken een nieuwe plek waar weinig tot geen katten zijn waar ik me aan kan storen. Heb jij een grote omheinde tuin of erf, heb jij veel ruimte en tijd om mij lekker uit te dagen? Vind je het leuk om speur- of jachttraining te gaan doen met mij? Als ik jou ook leuk vind, zijn wij vrienden voor het leven. Reageer voor mij naar info@stichtingzino.nl o.v.v. Wietske.

Contactpersoon: Francisca